Wolne dzieci

Kolejny poradnik o tym jak wychowywać dzieci??? O NIE!!! Wiele informacji, które przekazuje nam Peter Gray w książce Wolne dzieci. jak zabawa sprawia, że dzieci są szczęśliwsze, bardziej pewne siebie i lepiej się uczą? to fakty, które podświadomie zna każdy rodzic. Bo czy zaskoczymy którąś mamę mówiąc jej, że dzieci przychodzą na świat z ogromnym pragnieniem zdobywania wiedzy i umiejętności? Jak to się więc dzieje, że dzieci wracają ze szkoły znudzone, zmęczone, bez radości i chęci zabawy? Odpowiedź znajdziemy w niniejszej publikacji!

Każdy rodzic wie również, że większość ważnych lekcji, które dostajemy w życiu nie jest związana ze szkołą, ale są to lekcje, których udziela nam życie. Podobnie, wszyscy wiemy, że natura stworzyła dzieci do zabawy, obdarowując je ciekawością świata, ale aby mogły się prawidłowo rozwijać, potrzebują wolności, swobodnej zabawy, gdzie uczą się pokonywać strach, nawiązywać przyjaźnie, rozwiązywać problemy. Tymczasem nasza rodzicielska troska o przyszłość naszych dzieci, o ich wszechstronne wykształcenie, często zaciera te podstawowe prawdy, bo czy zabawa w chowanego może być ważniejsza niż lekcje angielskiego czy skrzypiec? Czy możemy pozwolić dziecku na wagary, żeby mogło pomóc w remoncie mieszkania? Autor metodą złotego środka udowadnia, że nie zawsze to co jest powszechnie przyjęte jest najlepsze dla rozwoju naszych pociech.

Książka napisana jest w sposób konkretny i przejrzysty. Autor nie boi się mocnych stwierdzeń, jak to, że codzienność dzieci została zdominowana przez szkołę, przez to, że spędzają w niej większą część dnia, ale też z powodu pracy domowej, zabierającej im czas przeznaczony na zabawę. W innym miejscu pisze jeszcze dosadniej, twierdząc, że system szkolny tworzy w społeczeństwie przekonanie, że dzieci uczą się jedynie przez wykonywanie zleconych im zadań, a wszytko co robią same z siebie to strata czasu. Jednocześnie praca nie ogranicza się tylko do odkrywania przykrych faktów. Autor: naukowiec, psycholog, ale przede wszystkim ojciec, udziela nam wielu wyjaśnień i wskazówek dotyczących obecnego systemu edukacji, jego zalet i wad oraz co najważniejsze, pokazuje jak możemy wpłynąć na otaczającą nas rzeczywistość, bo nie musimy ulegać utartym schematom.

Wolne dzieci, to książka, która pokazuje, jak ważna jest naturalna dziecięca potrzeba zabawy, przebywania na łonie natury, spędzania czasu w gronie rówieśników. W takich bowiem warunkach dzieci uczą się czegoś niezwykle cennego - pewności siebie zdrowej rywalizacji oraz tego, jak stawiać czoła życiowym wyzwaniom.

Edu Farma to nie tylko szkoła, ale przede wszystkim miejsce przyjazne dzieciom. Polecana pozycja udowadnia nam, że zasady, którymi się kierujemy w nauczaniu, mają ogromną wartość i w przyszłości wydadzą piękne owoce :-)

Pozycje gorąco polecam wszystkim rodzicom, nauczycielom, pedagogom i wychowawcom. Myślę, że to wartościowy prezent dla kogoś bliskiego...

 

30 października 2017
EduFarma Magdalena Tułecka
 
Sitaniec 254
22-400 Zamość
 
kontakt@edufarma.eu
 
 
 
 

Regulamin i Polityka Prywatności