Naszą biblioteczkę jakiś czas temu odwiedziły krasnale

Naszą biblioteczkę jakiś czas temu odwiedziły krasnale, nie byle jakie, bo Roztoczańskie Krasnale Lusi Ogińskiej!!!

 

Dzięki uprzejmości autorki, możemy zaprezentować Państwu dwie niezwykłe książki dla dzieci i młodzieży, pełne bogatych treści, przekazujących coraz częściej ignorowane wartości, jakimi są prawda, odwaga, braterstwo, miłość Ojczyzny.

 

Wojenna sprawa krasnala Łezki oraz Miłosierdzie Baby Jagi to dwie z pięciu ksiąg cyklu o nazwie Księgi Roztoczańskich Krasnali.

 

Moje pierwsze wrażenie z odbioru książek było dość osobliwe, przede wszystkim za sprawą ilustracji. Czy spodobają się naszym najmłodszym czytelnikom? Czy Baba Jaga nie jest zbyt straszna? Krasnal za smutny? A żołnierz z karabinem przerażający??? W dodatku całość pisana jest wierszem....

 

Wszelkie wątpliwości mogła rozwiać wyłącznie bezlitosna konfrontacja przygód Krasnali z dziećmi! Wiele musieliśmy sobie objaśniać, niektóre fragmenty czytać ponownie, ale zabawa była cudowna! Dodatkowo dzieci miały okazję stworzyć własne ilustracje do opowiadań. Nawiązania do religii, tradycji i historii jakie odleźć można w opowieściach dawały nam pole do snucia własnych rozmyślań, wyrażania swojego zdania na wiele ważnych tematów.

 

Kolejny raz sprawdziła się zasada, że nie należy oceniać książki po „obrazkach” :) Gorąco polecam wspaniałe opowieści Lusi Ogińskiej wszystkim czytelnikom, w każdym wieku!

 

09 stycznia 2019
EduFarma Magdalena Tułecka
 
Sitaniec 254
22-400 Zamość
 
kontakt@edufarma.eu
 
 
 
 

Regulamin i Polityka Prywatności