Matematyka jest wszędzie

Czy na lekcjach matematyki można czytać bajki? Wydawnictwo Adamada udowodniło nam, że z powodzeniem TAK !!! Dzieci z szeroko otwartymi buziami słuchały przygód Bubal i Amesa, ucząc  się jednocześnie, w jaki sposób zapisywać można wartości matematyczne, albo jak przy pomocy wyłącznie sznurka wyznaczyć idealne koło, kwadrat, a nawet środek prostokąta (!)

Słuchanie jednak to nie wszystko! Te małe książeczki zainspirowały nas do przeprowadzenia praktycznych zajęć ze „sznurkowej” geometrii. Ile radości było przy tym najlepiej pokazują zamieszczone zdjęcia. Dzieciaki jeszcze długo po zakończeniu lekcji prowadziły dyskusję kto lepiej opanował sztukę tworzenia „egipskich kół i trójkątów”.

W podobnym stylu napisane są dwie kolejne książki: Pan Kartezjusz gra w statki, czyli podróże do krainy matematyki oraz Bakterie do kwadratu, czyli matematyka jest wszędzie.  

Dziadek, emerytowany nauczyciel matematyki, chce aby Filip został naukowcem, więc w sposób najprostszy z możliwych tłumaczy mu wszystko: skąd wzięły się liczby, co miał wspólnego Pitagoras z czekoladą, kim był Archimedes, Tales czy Kartezjusz, a nawet podaje przepis na to jak wygrać w kości! Twierdzi, że kto umie liczyć, ten zrozumie wszystko.

Krótkie historyjki napisane prostym językiem, z dużą dawką humoru utrzymują zainteresowanie dzieci do końca. Dodatkowo wciąż powracający motyw jedzenia wprowadza ciepłą, rodzinną atmosferę tak, że zarówno 6-latki jak i 4-klasiści proszą o więcej i więcej… 

Autorka przekonuje dzieci, że matematyka towarzyszy nam na co dzień, nie tylko w szkole, ale także w kuchni, warsztacie, podróży… Sylogizmy, algebra, dominanta, metoda – dziadek Filipa sprawia, że już nikt nie ma problemu z wyjaśnieniem tych pojęć.

Geometria Faraona, Wielkie odkrycie Bubal, Pan Kartezjusz gra w statki, czyli podróże do krainy matematyki oraz Bakterie do kwadratu, czyli matematyka jest wszędzie to OBOWIĄZKOWE pozycje w każdej dziecięcej biblioteczce! Gorąco polecam całą serię wszystkim rodzicom – zarówno tym, których dzieci uwielbiają matematykę, jak i tym, których pociechy nie marzą o karierze matematycznego naukowca! 

27 października 2017
EduFarma Magdalena Tułecka
 
Sitaniec 254
22-400 Zamość
 
kontakt@edufarma.eu
 
 
 
 

Regulamin i Polityka Prywatności