Klocki-Blocki

KLOCKI BLOCKI

 

Już dawno nic nie wprawiło dzieciaków w tak dobry nastrój. Dzięki klockom nawet matematyka stała się pasjonującą zabawą pełną pozytywnych emocji. Jak??? Magia Kocków - Blocków...

Tylko do czego potrzebne nam klocki na lekcjach? Każdy z prezentowanych zestawów wykorzystany został w innym celu.

 

RAKIETA KOSMICZNA - hit wykładu z dziedziny Astronomii w ramach EduAkademii! Model posłużył nam do wyjaśnienia takich problemów jak: lot kosmiczny, start rakiety, astronauta. Ciekawość i nieograniczona wyobraźnia dzieci pobudzona modelem i dołączonymi ludzikami astronautami zdecydowanie sprzyja pochłanianiu wiedzy zarówno przez przedszkolaków, jak i dzieci w wieku szkolnym.

 

POLICJA - zestaw klocków przeznaczony dla młodszych dzieci. Przedszkolaki z powodzeniem same zbudowały komisariat połączony z aresztem, a ruchome elementy dźwiękowe - helikopter i radiowóz były mega atrakcją naszych zajęć! Zestaw posłużył jako pretekst do zorganizowania zajęć o prawie polskim, a także jako uzupełnienie wykładów o ruchu drogowym - zasadach poruszania się, znakach drogowych... Pan Policjant w Radiowozie stał się nieustraszonym sędzią w zorganizowanym tematycznie quizie o przepisach ruchu drogowego.

Opowiadając na zarzut dziewczynek, że ma pani tylko chłopięce klocki, wyjmuję asa z rękawa - zestaw MORSKA WYCIECZKA - piękny, różowy, z palmami, leżakami, od razu przeniósł nas w wakacyjną atmosferę. Ale bawiąc się nie przestaliśmy pracować dalej! Dobre maniery na wycieczce, zasady bezpieczeństwa nad wodą, pierwsza pomoc, to tylko niektóre z tematów poruszonych na zajęciach poprzedzających nasze wyjście na basen!

 

Polecane zestawy klocków - mniejsze i większe są kompatybilne z innymi klockami, co stanowi niewątpliwie ich wielką zaletę. Wszystkie zestawy wspaniale sprawdzają się do nauki ułamków. Skonstruowane połówki, ćwiartki, ósemki zapadają w pamięć dzieci tak, że już nikt nie ma problemu ze zrozumieniem zawiłości matematycznych. Dodatkowym walorem klocków jest ich solidność i jest dołączenie ruchomych elementów. Dzieciaki są zachwycone! CZEKAMY NA WIĘCEJ !!!

17 stycznia 2018
EduFarma Magdalena Tułecka
 
Sitaniec 254
22-400 Zamość
 
kontakt@edufarma.eu
 
 
 
 

Regulamin i Polityka Prywatności