wyróżnij-się-wiedzą

Czy język jest ważny?

Czy ten język jest naprawdę taki ważny❓❓ Przecież możemy pracować całe życie w naszym kraju i nigdy nie mieć okazji do rozmowy z obcokrajowcem❗ Podróżować też możemy tylko nad Bałtyk? ( może żaden Brytyjczyk czy Niemiec nie zapyta nas o drogę) lub do Zakopanego, albo lepiej w Bieszczady, bo tam podobno mniej ludzi. Możemy naszą nieznajomość języka ukrywać i ukrywać się przed światem. Możemy.

Możemy też uznać, że nasze dzieci?? świetnie znają język?, bo przecież słyszymy jak rozmawiają przez Internet grając w gry z Rosjanami, Czechami, Francuzami itp). Możemy.

Ale możemy również do znudzenia, jak zdarta płyta powtarzać i POKAZYWAĆ Dzieciom jak ważna jest komunikacja, znajomość języka na bardzo dobrym poziomie, pokazywać lekkość komunikacji, swoboda w podróżowaniu, aż wreszcie jak przekłada się to realnie na rynek zawodowy.

Niech świetny język? pomoże wyróżnić się dzieciom i da im odwagę w kontaktach z obcokrajowcami, zwiedzaniu świata, w budowaniu solidnej kariery zawodowej, co przekłada się bezpośrednio na zarobki. Ogólnopolskie Badania Wynagrodzeń w 2020 roku podały różnicę ponad 3000 zł w wynagrodzeniu z podstawową oraz bardzo dobrą znajomością angielskiego ( zarobki wynosiły odpowiednio 6300 zł i 11403zł brutto). Gołym okiem widać, że inwestycja w znajomość języków obcych powinna być dla nas priorytetem.

✅Źródło badań: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2020 roku

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top