clean-desk

Clean desk – clear mind!

No możemy sobie tutaj opowiadać, że w chaosie? rodzą się piękne rzeczy, ale bądźmy szczerzy – czy ten syf, który panuje naszych biurkach wspomaga naszą kreatywność❓ Ba! Czy on pozwala na jakąkolwiek kreatywność❓❓

Dziś, gdy nasza praca i życie i nauka odbywa się w jednym miejscu, przy jednym stole, przy jednym biurku MEEEGA ważne jest by to miejsce było czyste?, schludne, pachnące ( Tak, tak! te sterty kubków, talerzy, łyżeczek niech znajdą swoje miejsce w zmywarce, lub najlepiej zaraz po umyciu, na swoich miejscach w kuchennych szafkach!)

Na początku roku gościliśmy w EduFarmie @ArchitektPorządku?‍? (webinarium na YT EduFarmy) – a jest ona dla nas wzorem czystej i skłaniającej do życia pełną piersią przestrzeni, sporządziliśmy plan działania? dla każdego kto pracuje lub uczy się zdanie!?

⭐jeśli masz jedno biurko – organizuj na nim życie według tego jak układa się dzień:

1️⃣ rano praca/szkoła (czyli komputer, zakreślacze, niezbędne zeszyty itp.)

2️⃣ popołudniem życie prywatne (znika to co przypomina pracę lub szkołę, a pojawia się to co jest związane z naszymi zainteresowaniami)??‍♀️

Trudne❓ No łatwe nie jest, przyznaję. Ale jak się nad tym dłużej zastanowić to ma to sens! Nie jesteśmy wtedy ciągle w pracy/ w szkole ( przynajmniej z pozoru).

Chowajmy książki i zeszyty szkolne, chociaż na parę godzin. Niech nasza głowa odpoczywa od widoku książek szkolnych i przestawia się na fazę odpoczynku czy pasji.

Co o tym myślicie❓ Jest to realne, czy raczej abstrakcja❓

Spróbujecie?❓ Chociaż parę dni❓ Ciekawa jestem czy dostrzeżecie różnicę…??

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top