„Nie pytajcie dlaczego”

,,Nie pytajcie dlaczego’’, pozycja, która już samym tytułem wzbudziła moją ciekawość i okazała się niezwykle trafnym wyborem. Opisana w niej historia na długo pozostanie w mojej pamięci. 

Książka „Nie pytajcie dlaczego”, napisana przez Marię Mierzyńską, to poruszająca historia realiów codziennego życia w czasach II wojny światowej - szkoła, praca, Wigilia Bożego Narodzenia... Każdy dzień wypełniają strach i głóg, ale też tęsknota za normalnością, za bliskimi i nieustanne konflikty sumienia - wartości moralne czy życie... Powieść wspaniale ilustruje nam minione czasy, pozwalając poznać warunków w jakich żyli nasi przodkowie.

 

Akcja powieści w całości toczy się podczas II wojny światowej. Jest to historia o wojennej tułaczce rodziny Hellerów: najpierw na zatłoczonych uciekinierami drogach wschodniej Rzeczypospolitej, potem Lwów i wywózka na Sybir, do Jakucji. Całość powstała w oparciu o prywatne zapiski - pamiętnik autorki i jednocześnie głównej bohaterki powieści Ewy, co czyni tę pozycję jeszcze wartościowszą i ciekawszą. Ewa wykazuje wielką wytrwałość w walce z przeciwnościami losu i dla nie jednej osoby może stanowić wzór do naśladowania. Książka przedstawia historię, która porusza i nie raz pobudza do refleksji. Chociaż język, którym jest napisana może wydawać się trudny młodszym czytelnikom, to nadaje on historii autentyczności i charakteru. Książka wzbudzała we mnie skrajne emocje, od łez do wzruszeń, niemniej uważam, że zdecydowanie jest to pozycja godna polecenia i przypadnie do gustu nawet bardzo wymagającym czytelnikom.

25 stycznia 2018
EduFarma Magdalena Tułecka
 
Sitaniec 254
22-400 Zamość
 
kontakt@edufarma.eu
 
 
 
 

Regulamin i Polityka Prywatności